Psycholog biznesu - warsztaty
Dostaję zapytania od wielu osób zarządzających zespołami, zajmującymi się HR itp. o to, jak właściwie wyglądają warsztaty z psychologiem dla pracowników.
Postanowiłam opisać moje ostatnią aktywność tego typu. W październiku miałam przyjemność prowadzić autorski cykl warsztatów Sztuka Dobrostanu dla niesamowitych kobiet z Commerzbank Digital Technology Centre.
Zapraszam do lektury!
Warsztat składał się z webinarów i spotkania na żywo, podczas których rozmawiałyśmy o zdrowiu psycho-fizycznym. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy z zakresu psychologii regulacji emocji.
Uczestniczki mogły lepiej poznać siebie i znaleźć więcej sposobów na zadbanie o swój dobrostan.
Często podczas prowadzenia warsztatów psychologicznych dla biznesu, teorię ograniczam do minimum, dlatego podczas sesji skupiłyśmy się na doświadczaniu, ćwiczeniu umiejętności i relacyjności.
Dzielenie się wiedzą i interaktywność w dialogu
Warsztaty to mój ulubiony sposób dzielenia się wiedzą, bo dzięki interaktywności w dialogu zaangażowanie uczestników jest większe, dzięki temu efekty bardziej znaczące.
Podczas spotkań online pracowałyśmy z karteczkami na boardach miro i mural – co od strony narzędziowej pomogło osiągnąć efekt współpracy i widoczności.
Uczestniczki tworzyły personalne mapy stresu z materiałów kreatywnych, a rozmowy o emocjach pozwoliły rozpoznać personalne stresory i reakcje na nie. Praca w grupie ukazała różnorodność w przeżywaniu stresu, co też zacieśniło relacje w zespole Commerzbank.
Na kolejnym webinarze szukałyśmy inspiracji i narzędzi do dbania o siebie w idei i praktyce mindfulness.
Ćwiczyłyśmy uważne zatrzymywanie się i oddech. Przy kolejnym spotkaniu tematem była samoczułość i sposoby na zaopiekowanie się sobą.
Takie warsztaty to samorozwój i pogłębienie samoświadomości, co bezpośrednio przekłada się na czynne zapobieganie wypaleniu zawodowemu i prewencję innych zaburzeń psychicznych.
Warsztaty psychologiczne dla pracowników
DLACZEGO WARTO PRAKTYKOWAĆ JE W SWOJEJ ORGANIZACJI?
Regularność inwestycji w rozwój ludzi i długofalowy program promocji zdrowia przenosi się na bezpośrednie cele biznesowe i przynosi realny zwrot:
- Mniejsza rotacja pracowników.
- Prewencja wypalenia zawodowego wśród pracowników.
- Zmniejszenie czasu pracowników na L4.
- Zwiększone zaufanie i lojalność do firmy i liderów.
- Zwiększone zaangażowanie w cele firmy.
- Autonomiczni, samoświadomi, współpracujący pracownicy.
- Obniżenie kosztów związanych z zasobami ludzkimi.
- Wizerunek wartościowego pracodawcy – employer branding.
Jeśli zainteresował Cię ten wpis, to koniecznie zerknij na:
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną: