Warsztaty psychologiczne dla biznesu

Psycholog biznesu - warsztaty

Dostaję zapytania od wielu osób zarządzających zespołami, zajmującymi się HR itp. o to, jak właściwie wyglądają warsztaty z psychologiem dla pracowników. 

Postanowiłam opisać moje ostatnią aktywność tego typu. W październiku miałam przyjemność prowadzić autorski cykl warsztatów Sztuka Dobrostanu dla niesamowitych kobiet z Commerzbank Digital Technology Centre.

Zapraszam do lektury!

Warsztat składał się z webinarów i spotkania na żywo, podczas których rozmawiałyśmy o zdrowiu psycho-fizycznym. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy z zakresu psychologii regulacji emocji.

Uczestniczki mogły lepiej poznać siebie i znaleźć więcej sposobów na zadbanie o swój dobrostan.

Często podczas prowadzenia warsztatów psychologicznych dla biznesu, teorię ograniczam  do minimum, dlatego podczas sesji skupiłyśmy się na doświadczaniu, ćwiczeniu umiejętności i relacyjności.

psycholog Joanna Marszalska

Dzielenie się wiedzą i interaktywność w dialogu

Warsztaty to mój ulubiony sposób dzielenia się wiedzą, bo dzięki interaktywności w dialogu zaangażowanie uczestników jest większe, dzięki temu efekty bardziej znaczące.

Podczas spotkań online pracowałyśmy z karteczkami na boardach miro i mural  – co od strony narzędziowej pomogło osiągnąć efekt współpracy i widoczności.

Uczestniczki tworzyły personalne mapy stresu z materiałów kreatywnych, a rozmowy o emocjach pozwoliły rozpoznać personalne stresory i reakcje na nie. Praca w grupie ukazała różnorodność w przeżywaniu stresu, co też zacieśniło relacje w zespole Commerzbank.

psycholog Joanna Marszalska

Na kolejnym webinarze szukałyśmy inspiracji i narzędzi do dbania o siebie w idei i praktyce mindfulness.

Ćwiczyłyśmy uważne zatrzymywanie się i oddech. Przy kolejnym spotkaniu tematem była samoczułość i sposoby na zaopiekowanie się sobą.

Takie warsztaty to samorozwój i pogłębienie samoświadomości, co bezpośrednio przekłada się na czynne zapobieganie wypaleniu zawodowemu i prewencję innych zaburzeń psychicznych.

Warsztaty psychologiczne dla pracowników

DLACZEGO WARTO PRAKTYKOWAĆ JE W SWOJEJ ORGANIZACJI?

Regularność inwestycji w rozwój ludzi i długofalowy program promocji zdrowia przenosi się na bezpośrednie cele biznesowe i przynosi realny zwrot:

  • Mniejsza rotacja pracowników.
  • Prewencja wypalenia zawodowego wśród pracowników.
  • Zmniejszenie czasu pracowników na L4.
  • Zwiększone zaufanie i lojalność do firmy i liderów.
  • Zwiększone zaangażowanie w cele firmy.
  • Autonomiczni, samoświadomi, współpracujący pracownicy.
  • Obniżenie kosztów związanych z zasobami ludzkimi.
  • Wizerunek wartościowego pracodawcy – employer branding.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis, to koniecznie zerknij na:

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button